Blogy o podnikaní v realitách

Hľadáte know-how? Skúste franšízu

Marian Paták, prezident Slovenskej franchisingovej asociácie, začal podnikať hneď po zmene režimu na Slovensku. Vybudoval firmu, ktorá sa venovala poskytovaniu kuriérskych služieb. Už v tom čase sa celé podnikanie snažil robiť inak a celý koncept pretransformovať na štýl franšízy. Po úspešnej akvizícií a predaji spoločnosti ReMax Courier Services sa pustil do podnikania s realitami a založil spoločnosť Directreal, ktorá svoje know-how zdieľa práve prostredníctvom franšízy.

Špecifiká predaja realít v regiónoch Slovenska a mikroregiónoch

Predaj dvoch bytov v jednej bytovke môže byť totálne rozdielny vzhľadom na veľké množstvo faktorov. Poschodie, vybavenosť, stav, veľkosť. Rovnako dokážete nájsť obrovské rozdiely medzi predajom nehnuteľnosti na dvoch rozdielnych sídliskách v jednom meste. Aké rozdiely však nájdeme pri porovnávaní metód predaja rôznych nehnuteľností v mikroregiónoch Slovenska?

Výhody spolupráce s Directreal

Stále premýšľate nad podnikaním a už ste sa dostali aj k myšlienke podnikať prostredníctvom franšízy? Je vám realitný trh blízky, no stále potrebujete nejaký impulz, ktorý by vás nakopol? Prečítajte si 5 výhod, ktoré vyplývajú zo spolupráce so spoločnosťou Directreal.

Rozhovor o franchisingu

AKÁ JE HISTÓRIA DIRECTREAL


Koncept vznikol pred siedmimi rokmi z prozaickej priciny. Po úspešnej akvizícii firmy som riešil kúpu nehnuteľnosti. Jednal som s viacerými realitnými maklérmi a neveril som vlastným očiam ako tento trh funguje resp.nefunguje. Mám rád výzvy a preto nasledovalo rozhodnutie veci zmeniť.